Świat AGD
Pokaż filtry
Cena: Nazwa:
Widok:

Patelnie grillowe

Patelnie grillowe pozwalają w wygodny, bezproblemowy sposób w warunkach domowych przyrządzać różne potrawy jak na grillu. Tego typu patelnie charakteryzują się tym, że zapewniają możliwość odpowiedniego, równomiernego smażenia różnego typu produktów – mięsa, czy też warzyw – z niewielką ilością tłuszczu, bez ryzyka ich przywierania do powierzchni naczynia.


Co wyróżnia patelnię do grillowania?

Patelnie grillowe posiadają parę cech, które już na pierwszy rzut oka wyróżniają je od tych klasycznych, uniwersalnych:
● Przede wszystkim jest to specjalnie uformowane dno o nierównej powierzchni z perforowaniem, które umożliwia oddzielenie nadmiaru tłuszczu gromadzącego się na dnie naczynia od smażonej potrawy znajdującej się nieco wyżej – na wspomnianych wypukłościach.
● Ponadto, warto zwrócić uwagę, czy wybrana przez  Państwa patelnia do grillowania posiada w jednaj ze ścianek specjalny dzióbek, umożliwiający odlanie nadmiaru tłuszczu lub wydzielającego się ze smażonego mięsa sosu.
● Patelnie do grillowania wyróżnia także ich kształt – przeważnie są to naczynia kwadratowe lub prostokątne, co umożliwia smażenie większej ilości jedzenia naraz.


Rodzaje patelni do grillowania

Jak w przypadku innych akcesoriów kuchennych, także w  przypadku patelni do grillowania, dostępny na rynku asortyment jest bardzo zróżnicowany. Na rynku dostępne są patelnie aluminiowe, stalowe i żeliwne, te ostatnie wyróżniają  grubsze ścianki dobrze kumulujące ciepło. Szeroka oferta naczyń pozwala wybrać optymalnie pasującą patelnię pod względem wizualnym do pozostałych elementów wyposażenia kuchni – większość naczyń oferowana jest w kolorze czarnym, ale bez problemu znaleźć można również bardziej urozmaicone propozycje – kolorowe patelnie z linii Metallic Line od Berlinger Haus, czy wyróżniającą się awangardowym wzornictwem, biało – zieloną patelnię Vitality od Gerlacha.


Naczynia dopasowane do Państwa zróżnicowanych potrzeb

W ofercie sklepu Świat AGD znajdą Państwo patelnie grillowe zarówno na kuchenki gazowe, jak też elektryczne, halogenowe, ceramiczne i indukcyjne. Wśród tych ostatnich warto zwrócić uwagę na propozycję węgierskiego producenta Berlinger Haus z technologia Turbo Induction, która pozwala zaoszczędzić nawet 35 % energii potrzebnej na przygotowanie pysznych, smażonych dań. Wybrane modele np. marki Tescoma można stosować w piekarniku, a także bezpiecznie myć w zmywarce.


Powłoka zapobiegająca przywieraniu w standardzie

Większość nowoczesnych patelni do grillowania wyposażona jest w różnego rodzaju powłoki zapobiegające przywieraniu potraw do powierzchni naczynia:  włoskie patelnie aluminiowe marki Illa posiadają powłokę non – stick, a belgijskie naczynia BergHoff innowacyjną powłokę FernoGreen - wolną od kwasu PFOA, bezpieczną zarówno dla zdrowia, jak też środowiska naturalnego. Inne naczynia posiadają bardzo twarde powłoki marmurowe lub granitowe – jak aluminiowe patelnie Berlinger Haus czy Kinghoff. W tak szerokim asortymencie każdy znajdzie produkt optymalnie odpowiadający jego potrzebom.


Praktyczne akcesoria

Niezwykle wygodnym podczas przechowywania patelni rozwiązaniem są zdejmowane uchwyty, dzięki którym naczynie zajmuje znacznie mniej miejsca. Takie rozwiązanie proponuje Państwu w swoich niezwykle solidnych żeliwnych patelniach ukraiński Biol, a także doceniony nagrodą Germany Design Award wyrób marki Tescoma. W przypadku stałych rączek, warto zwrócić uwagę, czy są one wyposażone w otwory umożliwiające zawieszenie patelni.
Dania przygotowywane na patelniach do grillowania maja znacznie większe walory dietetycznie i prozdrowotne, niż te smażone w tradycyjny sposób. Na pewno warto więc posiadać w swojej kuchni patelnię takiego typu. Gorąco zachęcamy do wybrania z naszej bogatej oferty optymalnego dla Państwa modelu!

Polecamy również:

Patelnie do naleśników | Patelnie wok | Patelnie do jajek | Patelnie emaliowane | Patelnie Berlinger Haus | Patelnie żeliwne | Pokrywki na patelnie | Patelnie do jajek |


Widok:
Kontakt

TELEFON: +48 739 229 685

TEL./FAX: (61) 661 61 39

E-MAIL: sklep@swiat-agd.com.pl

Adres i nr konta

 

 

 

do góry