Świat AGD
Pokaż filtry
Cena: Nazwa:
Widok:

Patelnie do naleśników – co je wyróżnia?

Jeśli jesteś miłośnikiem naleśników, w Twojej kuchni nie może zabraknąć specjalnej patelni, na której szybko i łatwo usmażysz swoje ulubione danie. Patelnia do naleśników charakteryzuje się dużą powierzchnią smażenia oraz niskim rantem – dzięki temu przewracanie naleśników na drugą stronę jest znacznie łatwiejsze. Patelnia przeznaczona do naleśników jest płaska, dlatego zajmuje niewiele miejsca w kuchennej szafce, a przy tym niezwykle funkcjonalna i niezastąpiona w kuchni każdego amatora tego dania, czy to doprawionego słodkimi konfiturami, czy z wytrawnymi dodatkami.


Na co zwrócić uwagę przy wyborze patelni do naleśników?

średnica – mniejszą patelnię wybierzemy do pojedynczych placków, inną do naleśników, które będziemy chcieli np. zwinąć z nadzieniem – tu optymalne będą patelnie o największych średnicach, oscylujących około 30 cm.
powłoka nieprzywieralna  – dużą popularnością cieszą  się patelnie z powierzchnią typu non-stick, np. belgijskiego producenta BergHoff, czy polskiej marki Tadar, która zapobiega przywieraniu naleśnika do patelni. Wybierając patelnię z powłoką non-stick minimalizujesz ryzyko przypalenia i przywierania  smażonego placka do powierzchni naczynia, co mogłoby skutkować jego zniekształceniem przy przewracaniu lub zdejmowaniu.

W zależności od rodzaju patelni, w ofercie sklepu Świat AGD znajdą Państwo również patelnie aluminiowe z powłoką ceramiczną oraz tytanową marki Tescoma lub też marmurową, np. od Berlinger Haus oraz KingHoff, czy też belgijskie patelnie BergHoff wyposażone w powłokę FernoGreen. Warto zwrócić uwagę na zaprojektowaną specjalnie do intensywnego użytkowania patelnię szwajcarskiej marki Vizner, wyposażoną w wyjątkowo twardą, trójwarstwową, odporną na zarysowania i ścieranie powłoką Greblon C3. Zastosowanie powłoki zapobiegającej przywieraniu ma jeszcze jedną zaletę - pozwala ograniczyć ilość stosowanego podczas  smażenia tłuszczu, co pozostaje nie bez znaczenia dla naszego zdrowia.
●  akcesoria – większość patelni wyposażona jest w nienagrzewające się uchwyty, dzięki którym przygotowywanie naleśników będzie jeszcze łatwiejsze i bezpieczniejsze. Bardzo ciekawą propozycją jest patelnia marki Tescoma, z odłączaną rączką typu smartclick, wyróżniona prestiżową nagrodą German Design Award. Rozwiązanie to jest niezwykle wygodne przy przechowywaniu patelni – pozwala zaoszczędzić sporo miejsca w szafce. Warto zwrócić też uwagę na wyjątkowo ergonomiczne uchwyty z powłoką typu Soft-touch, w które wyposażone są patelnie Vizner. Warto sprawdzić, czy rączka wyposażona jest w otwór umożliwiający wygodne zawieszenie patelni.
rodzaj kuchenki – w odpowiedzi na oczekiwania naszych Klientów przygotowaliśmy patelnie przeznaczone do użytkowania zarówno na kuchenkach ceramicznych, elektrycznych, gazowych, halogenowych oraz indukcyjnych – tu na szczególną uwagę zasługuje patelnia Berlinger Haus z systemem Turbo Induction, który pozwala zaoszczędzić do 35% energii. Wybrane produkty mogą być także używane w piekarniku.


Patelnia do naleśników – absolutny „must have” w kuchni każdego amatora słodkich przysmaków

Smażenie naleśników może być świetną zabawą dla całej rodziny, a także okazją do wspólnego przygotowywania posiłku. Wysokiej jakości specjalna patelnia sprawi, że każdy poradzi sobie ze zrobieniem pysznego śniadania czy słodkiej przekąski.

Polecamy również

Patelnie grillowe | Patelnie wok | Patelnie do jajek | Patelnie emaliowane | Patelnie Berlinger Haus | Patelnie żeliwne | Pokrywki na patelnie | Patelnie do jajek |


Widok:
Kontakt

TELEFON: +48 739 229 685

TEL./FAX: (61) 661 61 39

E-MAIL: sklep@swiat-agd.com.pl

Adres i nr konta

 

 

 

do góry