Świat AGD
Pokaż filtry

garnki i sitka do gotowania na parze

Cena: Nazwa:
Widok:

Garnki i sitka do gotowania na parze

Gotowanie na parze – zwłaszcza warzyw, mięs i ryb – uznawane jest za najzdrowszy sposób obróbki cieplnej, pozwalający uniknąć stosowania tłuszczu i zatrzymać w pożywieniu maksimum witamin i składników odżywczych. Jak większość innych procesów w kuchni, wymaga specjalnego osprzętu: garnków oraz sitek do gotowania na parze.


Te wyspecjalizowane akcesoria kuchenne stanowią niezbędny element wyposażenia każdej kuchni, zwłaszcza tej, której właścicielom zależy na zdrowym odżywianiu.


Podstawową zasadą przygotowywania potraw na parze jest przenikanie pary wodnej przez gotowane jedzenie. Aby ten proces był możliwy, konieczne jest użycie specjalnych naczyń o perforowanym dnie. To właśnie dzięki ażurowemu spodowi możliwy jest proces gotowania przy użyciu pary. Podobnie jak w przypadku innych rodzajów garnków, również w przypadku tych przeznaczonych do gotowania na parze, oferta dostępna na rynku jest bardzo szeroka i zróżnicowana.


Garnki do gotowania na parze składają się zasadniczo z 2 lub więcej części – zwykłego garnka, który ustawiany jest na kuchence i mieści wodę, która po podgrzaniu zamienia się w parę, oraz wkładu – czasem paru, ułożonych jeden nad drugim, co umożliwia jednoczesne przygotowanie większej ilości potraw – umieszczonego ponad zbiornikiem z wodą, o ażurowym dnie.


Praktycznym rozwiązaniem są wkłady do garnków przeznaczone gotowania na parze, a więc tylko te części, które wyposażone są w ażurowe dno. Szeroki wachlarz rozmiarów umożliwia zakup elementu gabarytami pasującego do posiadanych już przez Państwa garnków. Takie wkłady to ekonomiczne rozwiązanie, pozwalające nabyć funkcjonalne akcesorium za niewielką kwotę.


Alternatywą dla garnków i tradycyjnych wkładów do gotowania na parze, które zajmują w szafce kuchennej sporo miejsca, są specjalne, rozkładane sitka, które dzięki rozchylanemu wachlarzowi ażurowych płytek tworzących ich powierzchnię, dostosowują się łatwo do różnej wielkości garnków, a nóżki zlokalizowane na ich spodzie gwarantują stabilność w trakcie użytkowania. Jest to rozwiązanie bardzo praktyczne, uniwersalne i kompaktowe, a rozchylane ścianki pozwalają w bezproblemowy sposób dopasować wielkość sitka do dowolnego garnka.


Zróżnicowany asortyment dla każdego

Większość akcesoriów przeznaczonych do gotowania na parze wykonana jest ze stali nierdzewnej, co gwarantuje ich trwałość i wygodę użytkowania. W ofercie posiadamy naczynia dostosowane do wszystkich typów kuchenek, w tym indukcyjnych oraz mikrofalowych, a wybrane modele można myć w zmywarce. W szerokim asortymencie tych produktów znajdą Państwo zarówno ekonomiczne, popularne propozycje, przez prdukty ze średniej półki od Kinghoff czy SSW, jak też wyroby ekskluzywnych producentów, takich jak Silit czy WMF.
Jeżeli szukasz praktycznego przyrządu do gotowania na parze, lepiej trafić nie mogłeś!

Polecamy

Garnki żeliwne | Garnki SWW | Garnki BergHOFF pojedyncze | Garnki do gotowania mleka | Garnki Berlinger Haus | Garnki emaliowane | Zestawy garnków | Pokrywki do garnków | Podstawki pod garnki |


Widok:
Kontakt

TELEFON: +48 739 229 685

TEL./FAX: (61) 661 61 39

E-MAIL: sklep@swiat-agd.com.pl

Adres i nr konta

 

 

 

do góry