Świat AGD
Pokaż filtry
Cena: Nazwa:
Widok:
Garnek do mleka 1 L
23,44 zł   20,60

Specjalistyczne naczynia do gotowania mleka – wygoda i komfort w Twojej kuchni

Mleko – jeden z podstawowych produktów spożywczych, stanowi bazę wielu uwielbianych przez nas dań i deserów, jak chociażby budynie czy  smakowite sosy typu beszamel. Specyfika obróbki termicznej mleka, w trakcie której bardzo łatwo o przypalenie lub wykipienie podgrzewanego płynu, wymaga zastosowania specjalistycznych naczyń: garnków lub kubków.


Garnki do mleka to bardzo wąska grupa ściśle wyspecjalizowanych naczyń – wyróżnia je przede wszystkim duża wysokość i smukłe proporcje, dzięki którym powstająca w trakcie podgrzewania mleka piana gromadzi się w górnej części naczynia, a nie kipi, co jest koszmarem każdej Pani Domu. Bardzo praktycznymi detalami, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze naczynia do gotowania mleka są odpowiednio grube dno, zapobiegające przypalaniu oraz praktyczny dzióbek umożliwiający łatwe przelewanie podgrzanego już płynu.
Na rynku dostępny jest bardzo szeroki asortyment specjalnych garnków do gotowania mleka, niemniej przed wyborem tego idealnego, należy zwrócić uwagę na omówione powyżej aspekty.


Oddzielną kwestią jest sprawa estetyki – i tu każdy powinien znaleźć coś idealnie odpowiadającego jego preferencjom. Zwolennicy tradycyjnego, zachowawczego wzornictwa z pewnością zwrócą uwagę na naczynia emaliowane, których szczególnie bogaty wybór proponuje polski Olkusz czy EloPol – w dostępnym w sklepie Świat AGD asortymencie znajdą Państwo zarówno naczynia jednobarwne w szerokiej palecie kolorów, jak też przyozdobione często bardzo wesołymi motywami rysunkowymi, np. pasącej się krowy.


Coraz częściej jednak szukamy elementów wyposażenia domu – w tym kuchni, podążających za współczesnymi trendami – wykonanych w prosty, elegancki sposób z wykorzystaniem nowoczesnych materiałów i technologii. I wśród garnków na mleko znajdziemy takie propozycje – naczynia ze stali nierdzewnej o szlachetnym, srebrnym kolorze i pogrubianym dnie – czasem ze specjalną powłoką zapobiegającą przywieraniu mleka, niekiedy wyposażone w bardzo przydatny gwizdek wbudowany w ścianki naczynia, jak propozycje marki KingHoff. Niewątpliwym atutem tych garnków są nienagrzewające się rączki z tworzywa, których brak naczyniom emaliowanym.
Tak jak w przypadku innych garnków, również w przypadku tych do mleka staramy się aby nasza oferta była jak najszersza i najbardziej funkcjonalna. Wśród oferowanych przez Świat AGD naczyń znajdą Państwo przybory dostosowane do użytku na każdym rodzaju kuchenki oraz do mycia w zmywarkach, co czyni je jeszcze wygodniejszymi w użytku.


Polecamy

Garnki na indukcję | Garnki SWW | Garnki BergHOFF pojedyncze | Garnki do gotowania mleka | Garnki Berlinger Haus | Garnki emaliowane | Zestawy garnków | Pokrywki do garnków | Podstawki pod garnki | Garnki do gotowania na parze |


Widok:
Kontakt

TELEFON: +48 739 229 685

TEL./FAX: (61) 661 61 39

E-MAIL: sklep@swiat-agd.com.pl

Adres i nr konta

 

 

 

do góry