Świat AGD
Pokaż filtry
Cena: Nazwa:
Widok:
GERPOL VIOLINO Widelec do mięs
8,67 zł   7,82

Widelce to podstawowe przybory kuchenne, które wchodzą w skład wszystkich zestawów sztućców. W Świecie AGD znaleźć można szeroki wybór widelców stołowych, sałatkowych, przeznaczonych do ryb lub mięs, a także widelczyków do deserów. 

Pierwsze widelce powstały w starożytnej Grecji, natomiast w Europie zaczęto ich używać dopiero w X wieku we Włoszech. W Polsce widelce zostały upowszechnione dopiero w XVII wieku, początkowo w formie trójzębnej. Początkowo, widelce były używane głównie przez osoby zamożne, przede wszystkim do rozdzielania części mięsa. Zgodnie z anegdotą, Henryk Walezy upowszechnił widelce we Francji, przywożąc je do Paryża z Krakowa. Obecnie widelce są podstawowym elementem zastaw kuchennych oraz zestawów sztućców. 

Rodzaje widelców 

Jeszcze kilka wieków temu widelce przeznaczone były głównie dla ludzi zamożnych i nie można było znaleźć zbyt wiele rodzajów tych akcesoriów, ponieważ w XVIII wieku dostępne były widelce dwuzębne i trójzębne. Obecnie na rynku znaleźć można następujące rodzaje widelców: 

● Widelce obiadowe (stołowe, uniwersalne), które mają cztery ząbki i średniej szerokości główkę; 

● Widelce do przystawek, z ząbkami krótszymi od widelców obiadowych; 

● Widelce półmiskowe, które posiadają tylko dwa ostre ząbki i są przeznaczone przede wszystkim do nakładania plasterków szynki, sera na talerz; 

● Widelce sałatkowe, które mają dwa lub trzy ząbki i częściowo przypominają łyżki, ponieważ służą do nakładania półpłynnych elementów na talerz; 

● Widelczyki deserowe, które są niewielkie i mają dwa lub trzy ząbki; 

● Widelce do ryb i mięs, które mają dużą główkę, a także trzy ostre ząbki; 

● Widelce specjalistyczne, przeznaczone na przykład do ostryg lub do steków.

Wybierając widelce, warto zastanowić się nad tym, jakie potrawy najczęściej są spożywane na obiad lub na kolację, a także jakie są preferencje domowników pod tym względem. Zdecydowanie należy zaznaczyć, że w każdym domu muszą znaleźć się widelce podstawowe, a więc stołowe, a także deserowe, które przydają się zarówno w trakcie rodzinnego obiadu, jak i spotkań towarzyskich. Dodatkowo można przemyśleć zakup widelców do przystawek, do ryb, mięs i sałatek, a także widelców specjalistycznych, jeśli w domu często spożywa się na przykład ostrygi. 

Funkcjonalne i dobre jakościowo widelce 

Decydując się na zakup widelców, warto zwrócić uwagę na ofertę sklepu Świat AGD, gdzie można znaleźć wiele różnorodnych rodzajów widelców, które wykonane zostały z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Wśród dodatkowych zalet widelców w naszym asortymencie można wyróżnić gwarancję od producentów, a także możliwość mycia w zmywarce. Ten ostatni atut na pewno docenią wszystkie osoby, którym zależy na przyspieszeniu pracy w kuchni. W ofercie Świata AGD można zakupić widelce renomowanych producentów takich jak AMEFA, TESCOMA, GERPOL, GERLACH, GIARDINO. Znaleźć można zarówno klasyczne widelce obiadowe, jak i specjalne widelce przeznaczone do mięs, ryb lub widelczyki deserowe. Na szczególną uwagę zasługują także widelce do sałaty oraz widelce przystawkowe. Oferta naszego sklepu jest bardzo urozmaicona, a także atrakcyjna cenowo.


Widok:
Kontakt

TELEFON: +48 739 229 685

TEL./FAX: (61) 661 61 39

E-MAIL: sklep@swiat-agd.com.pl

Adres i nr konta

 

 

 

do góry