Świat AGD
Pokaż filtry

Stolnica i wałek do ciasta – akcesoria kuchenne, bez których nie wyobrażasz sobie pieczenia

Wałek do ciasta i stolnica to kluczowe elementy wyposażenia kuchni, w której od czasu do czasu robi się biało od przesiewanej mąki, pachną świeżo upieczone ciasteczka lub roztaczają swoją woń pyszne dania jarskie. Wszędzie tam, gdzie potrzebne jest cienkie ciasto – czy to na kruche ciasteczka, czy na pierogi – te dwa akcesoria są po prostu niezbędne!


Drewniany wałek do ciasta – propozycja dla tradycjonalistów

Szeroka oferta akcesoriów kuchennych oferowanych przez Świat AGD skonstruowana jest w ten sposób, aby każdy – niezależnie od przyzwyczajeń, tradycji panującej w domu i własnego gustu – mógł znaleźć coś dla siebie.
Chyba każdy z nas pamięta z dzieciństwa wykrawanie z babcią lub mamą bożonarodzeniowych pierniczków, które poprzedzało przygotowanie ciasta, właśnie za pomocą drewnianego wałka i – na ogół – stolnicy. Tym z Państwa, którzy pragną odtworzyć we własnej kuchni ten niepowtarzalny, tradycyjny klimat proponujemy szeroki wachlarz drewnianych akcesoriów kuchennych do przygotowania ciasta: od prostego wałka długości 40 cm, po poręczne wałki drewniane wyposażone w ergonomiczne uchwyty, o różnej szerokości wałkowania – od 23 do niemal 40 cm. Ciekawą propozycją są wąskie, stożkowe wałki do ciasta marki Kaiser Patisserie, wykonane z drewna bukowego, o szerokości zaledwie 7,5 cm, nadające się do wałkowania ciasta w foremkach i mycia w zmywarkach.
Uzupełnieniem tego asortymentu są specjalistyczne wałki do pizzy o dwóch szerokościach: 40 i 36 cm.


Wałek do mięsa - „must have” dla amatorów bitek, schabowego i nie tylko

Obok licznych wałków do ciasta oferujemy też specjalistyczny wałek do mięsa o karbowanej powierzchni walcowania. Jest to praktyczny zamiennik tłuczka do mięsa, posiadający jednakże tą zaletę, że włókna wałkowanego mięsa rozchodzą się równomiernie, a nie są spłaszczane i ściskane jak przy uderzeniach tradycyjnego tłuczka. Ponadto praca wałkiem jest cicha i nie powoduje rozpryskiwania się włókien tłuczonego mięsa.


Silikonowe i stalowe wałki do ciasta – nowoczesna alternatywa dla drewna

W ofercie Świata AGD, obok tradycyjnych, drewnianych propozycji, znajdą Państwo nowoczesne modele wykonane z silikonu lub stali. Stalowy wałek Tescoma ma tą zaletę, iż do jego idealnie gładkiej powierzchni praktycznie nie przywiera ciasto.
Odrębną grupę stanowią nowoczesne akcesoria z tworzywa sztucznego i silikonu o wielu oryginalnych cechach: np. wlewając do plastikowego wałka Practic ciepłą lub zimną wodę mamy możliwość regulacji jego temperatury, w zależności od rodzaju ciasta, jakie wałkujemy. Marka Tescoma z kolei oferuje nam niezwykle pomysłowe wałki do do łatwego przygotowania kratki z ciasta. Warto zwrócić też uwagę na silikonowe wałki marki Kaiser, wyposażone w ergonomiczne uchwyty i dostosowane do mycia w zmywarce, czy też wałek Tescoma z regulacją grubości wałkowanego ciasta od 2 do 8 mm. Prawda, że jest to bardzo praktyczne rozwiązanie?


Stolnica  – druga połowa sukcesu

Do wybranego rodzaju wałka potrzebujemy już tylko odpowiednio przygotowanego blatu. Kiedyś zadowalano się podsypywaniem go mąką, dzięki czemu nie tylko sam blat, ale i połowa kuchni przysypana była białym proszkiem. Gwarantujemy, że profesjonalna stolnica – czy to drewniana, czy silikonowa – znacznie ułatwi nam zadanie. Zagniatane ciasto nie przykleja się do blatu, a przenośną stolnicę znacznie łatwiej uprzątnąć niż nieruchomy blat.
W ofercie Świata AGD posiadamy zarówno tradycyjne, drewniane stolnice, o dopracowanym kształcie z trzema podwyższonymi rantami i jednym cienkim, bez brzegu, przez który łatwo zdjąć przygotowane już ciasto. Alternatywnie oferujemy Państwu stolnice dwustronne – o dwóch płaskich krawędziach.


Mata silikonowa – znacznie więcej niż zwykła stolnica

Dla zwolenników rozwiązań nowocześniejszych przygotowaliśmy wachlarz mat – stolnic  silikonowych, m.in. marki KingHoff i Kaiser. Są one niezwykle łatwe w utrzymaniu czystości – wystarczy brudną powierzchnię przepłukać wodą, bezpiecznie można je również myć w zmywarkach. Można je z powodzeniem stosować do mrożenia ciasta i podgrzewania go w piekarniku, bez konieczności stosowania dodatkowego papieru do pieczenia. Silikon nie wchłania wody ani zapachów, może bezpiecznie służyć jako podkładka pod gorące naczynia lub mata antypoślizgowa. Czy potrzebujesz czegoś jeszcze?


Akcesoria kuchenne dla dzieci – ciekawy pomysł na kreatywna zabawę

Ofertę przyborów do pieczenia uzupełnia bardzo funkcjonalny zestaw drewnianych akcesoriów marki Kaiser Patisserie dedykowany specjalnie najmłodszym. Komplet złożony z łyżki do wypieków, łyżki do gotowania, łopatki oraz wałka do ciasta, gabarytami idealnie dostosowany do małych dziecięcych rączek, umożliwi Twoim pociechom wesołą i efektywną zabawę w kuchni.
Ciekawą propozycją dla najmłodszych jest zestaw Keks-Party Kaiser Bake&Play, składający się z maty silikonowej, wałka i  6 kształtek – foremek, dzięki którym Twoje dziecko poczuje się jak prawdziwy kucharz i z pewnością chętnie pomoże Ci przy domowych wypiekach.
W tak bogatym asortymencie wałków do ciasta i stolnic każdy amator domowych wypieków z pewnością znajdzie coś dla siebie – przekonaj się o tym i Ty!Widok:
Kontakt

TELEFON: +48 739 229 685

TEL./FAX: (61) 661 61 39

E-MAIL: sklep@swiat-agd.com.pl

Adres i nr konta

 

 

 

do góry