Świat AGD

Sztućce dziecięce

Priorytetem w trakcie wychowania dziecka, a także nauki malucha podstawowych czynności, jest bezpieczeństwo. Właśnie dlatego wybierając sztućce dla dzieci, warto kierować się zdolnościami manualnymi swojej pociechy oraz lekkością i poręcznością tych przyrządów do jedzenia.

 

Najważniejsze cechy sztućców dla dzieci

 

Zwykle maluch na początku je palcami, ponieważ jest to dla niego najwygodniejsze i najbezpieczniejsze. Po pewnym czasie, rodzice decydują się na pierwsze sztućce dla dziecka czyli na łyżeczkę, a później na widelec oraz nóż. W większości przypadków samodzielne jedzenie dziecka wiąże się z zabrudzeniem, jednak wraz z czasem poświęconym na naukę jedzenia, pojawia się coraz mniej problemów. Warto wybierać takie sztućce, które wykonane są z wysokiej jakości tworzywa, a także odporne na dużą temperaturę. Ponadto, uchwyty łyżeczek, widelców i noży powinny być miękkie, a dodatkowo poręczne oraz lekkie. Ważne jest także zapewnienie maksymalnej higieny i bezpieczeństwa dla dziecka. Dobrze jest kupić takie sztućce, które można myć w zmywarce, ponieważ ułatwia to sprzątanie po posiłkach. Warto także zwrócić uwagę na trzonki sztućców, ponieważ lepiej jeśli są one krótkie. Dzięki temu ryzyko rozlewania lub upuszczania jedzenia zmniejsza się. Z kolei mała łyżeczka może mieć troszkę dłuższy trzon, aby maluch mógł swobodnie sięgnąć do kubeczka po jogurcie lub filiżanki. Spore znaczenie mają także antypoślizgowe właściwości sztućców. Można uznać, że największe znaczenie mają następujące cechy zestawów do jedzenia dla dzieci: wykonanie sztućców z wysokiej jakości stali, a naczyń z porcelany oraz zaokrąglone kształty, które gwarantują bezpieczeństwo.

 

Poręczne, wygodne i bezpieczne

 

W sklepie Świat AGD zakupić można rożne sztućce dla dzieci, które wykonane są z najlepszej jakości materiałów, a także wygodne i bezpieczne. W przypadku mniejszych dzieci dobrze zdecydować się na zakup sztućców kolorowych lub z delikatnymi rysunkami. Dzięki temu dziecko będzie darzyć większym zainteresowaniem te przedmioty. Najlepiej od razu zdecydować się na komplet dziecięcych sztućców, który w większości przypadków składa się z 3 lub 4 elementów, ponieważ w niektórych zestawach jest i mała łyżeczka, i duża łyżka. Oczywiście można także zakupić pojedyncze sztućce i wprowadzać je stopniowo. Bardzo fajnym pomysłem są komplety składające się nie tylko ze sztućców, ale także naczyń, na przykład talerzyka i miseczki. Dobrze, jeśli takie zestawy mają zabawne rysunki lub też dzieci mogą skojarzyć je z popularnymi bajkami. Oczywiście trzeba pamiętać o tym, że takie zestawy są dużo droższe, zwłaszcza jeśli firmowane są przez konkretną markę. Największe znaczenie mają następujące cechy zestawów do jedzenia dla dzieci: wykonanie sztućców z wysokiej jakości stali, a naczyń z porcelany oraz zaokrąglone kształty, które gwarantują bezpieczeństwo. Wybierając zestaw dla dzieci należy skoncentrować się przede wszystkim na bezpieczeństwie, a dopiero później na upodobaniach maluchów, cenie oraz kolorystyce sztućców i naczyń.

Sztućce dziecięce to kategoria, w której znajdziesz różne kolorowe, efektowne propozycje, w sam raz do każdego malucha. Dzięki nim nawet niejadek będzie bardziej zainteresowany jedzeniem. Piękne, barwne sztućce dla dzieci z wizerunkami zwierząt. Bezpieczne, dobrze wyprofilowane, by maluch mógł samodzielnie jeść posiłki. Solidne, wytrzymałe, wykonane z odpowiednich materiałów. Posłużą długo w doskonałym stanie. Przyciągają uwagę. Są wspaniale zdobione. Oferujemy m.in. produkty od tak znanych i renomowanych producentów, jak Gerlach czy Amefa. Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą i wybrania odpowiedniego zestawu!


Widok:
Kontakt

TELEFON: +48 739 229 685

TEL./FAX: (61) 661 61 39

E-MAIL: sklep@swiat-agd.com.pl

Adres i nr konta

 

 

 

do góry