Świat AGD
Pokaż filtry

Zalety domowej produkcji wina

Akcesoria winiarskie są niezbędnymi przyborami, które znajdują zastosowanie w domowej produkcji wina. Jest ich całkiem sporo, ale – przy doborze odpowiednich składników i przestrzeganiu procedur - gwarantują niezwykłą jakość otrzymanego trunku. Poza tym są to przybory wielokrotnego użytku, więc raz zakupione starczają na wiele lat. Wino uzyskane domowym sposobem jest w pełni naturalnym produktem pozbawionym ulepszaczy i konserwantów. Można je skomponować na bazie składników dobranych według własnego gustu i upodobania. A tutaj możliwości jest cały wachlarz, bo wiele owoców nadaje się do tego, by wytworzyć z ich doskonałe wino.

Dlatego zakup akcesoriów winiarskich może rozpocząć wspaniałą przygodę z produkcją wartościowego, domowego wina i okazać się nową pasją i zamiłowaniem: butla do wina, odpowiednie składniki i korek to nie wszystko – szeroki, wachlarz akcesoriów pomocniczych: korkownice, winomierze, pierścienie do wina

Balon do produkcji wina i innych alkoholi to nie wszystko, co jest potrzebne do domowej produkcji tego trunku. Poza tym potrzebne są inne akcesoria, które zapewniają przebieg wytwarzania naszego trunku na najwyższym poziomie. Przydadzą się z pewnością specjalne winomierze - pozwalają one sprawdzić, na jakim etapie produkcji jest wino, czy czegoś mu nie brakuje itd. Nieocenioną pomocą będą służyć także odpowiednio zaprojektowane, wyprofilowane szczotki do balonów – dzięki nim po zlaniu wina będzie można balon odpowiednio przygotować na następny nastaw.


Do czego służy winomierz oraz destylator?

Winomierz oraz wskaźnik zawartości alkoholu pozwalają przede wszystkim na ustalenie mocy trunku. Dodatkowo, winomierz może też pełnić rolę cukromierza.
Destylator, inaczej zwany skraplaczem, najczęściej jest wykorzystywany do większych naczyń, w których przyrządza się trunki w domowych warunkach.


Korkownice – profesjonalny sposób na umieszczenie korka w butelce.

Akcesoria winiarskie to też zatyczki i korki wielokrotnego użytku, o których pisaliśmy w  zakładce korki do butelek . Jednak aby zamknąć nowonapełnioną, lub otwartą już butelkę nowym korkiem, niezwykle przydatna okaże się korkownica. W ofercie Świata AGD posiadamy zarówno:
    •    małe korkownice ręczne – najprostsze i najtańsze,
    •    korkownice trójramienne z blokadą na korki i ramionami wykonanymi ze stali, dzięki     którym łatwo i precyzyjnie można umieścić korek o śr. 25 mm w szyjce butelki. W tej     grupie akcesoriów polecamy produkty marki Biowin oraz włoskie korkownice     Rigamonti.


Akcesoria winiarskie do serwowania i przechowywania wina: wylewki, pierścienie, termometry, pierścienie chłodzące do wina, napowietrzacze

Akcesorium, przydatnym już na etapie serwowania wina jest termometr, za pomocą którego możemy sprawdzić, czy serwowane przez nas wino ma optymalną temperaturę.

Ponadto jest szereg specjalistycznych przyborów, które wspomagają przechowywanie lub przelewanie wina czy innych płynów już po ich wyprodukowaniu. Pewnie niejedna osoba zastanawiała się jak zniwelować kapiący strumień cieczy po butelce. Wygląda to nieestetycznie a jeszcze dodatkowo może także zabrudzić stół. W tym celu stosuje się pierścienie, które zapobiegają takiej sytuacji. Można też zastosować specjalną wylewkę, którą nakłada się na butelkę i powoduje ona, iż strumień wina lub innego trunku płynie wprost do naczynia nie ociekając po butelce.
Większość trunków smakuje najlepiej, gdy są schłodzone. Aby utrzymać taki stan rzeczy warto wykorzystać pierścienie chłodzące, które nadają się idealnie dla każdego rodzaju butelek powodując, że utrzymują one optymalną temperaturę. To doskonały pomysł szczególnie na gorące dni, które wymagają orzeźwienia.

Warto też zwrócić uwagę na specjalistyczny przyrząd, jakim jest napowietrzacz do wina, który szybko i efektywnie napowietrzy wino podczas nalewania do kieliszków, dzięki czemu  uzyska ono w pełni rozwinięty bukiet smaku i zapachu. Wyselekcjonowaliśmy dla Państwa ekskluzywny przybór marki Tescoma, wyróżniony prestiżową nagrodą za dobre wzornictwo – Red Dot Design Award.
W naszym asortymencie znajdą Państwo szeroki wybór różnych niezbędnych akcesoriów  do serwowania wina, które sprawią, że podanie przygotowanego własnoręcznie domowego wina będzie przebiegać jak należy.


Widok:
Kontakt

TELEFON: +48 739 229 685

TEL./FAX: (61) 661 61 39

E-MAIL: sklep@swiat-agd.com.pl

Adres i nr konta

 

 

 

do góry