Świat AGD
Pokaż filtry

Porcelana Krzysztof

Wałbrzyska fabryka porcelany Krzysztof to jeden z czołowych producentów „białego złota” w Polsce, której tradycja sięga pierwszej połowy XIX wieku. Firma założona w 1831 roku przez  Carla Kristera, od tego czasu nieprzerwanie produkuje najwyższej jakości ceramikę. Zakład produkcyjny od momentu swojego powstania niezmiennie ma swoją siedzibę w dolnośląskim Wałbrzychu. Fabryka na przestrzeni lat parokrotnie zmieniała nazwę – początkowo funkcjonowała  jako Krister Porzellan Manufaktur, następnie jako Porcelana Krzysztof pod marką Wawel, a w dniu dzisiejszym  -  Kristoff. Dzisiaj wyroby Porcelany Krzysztof cieszą się dużym uznaniem nie tylko w Polsce, ale też w całej  Europie i w Stanach Zjednoczonych.


Porcelana Krzysztof to firma o bogatej tradycji, odważnie spoglądająca w przyszłość. Jej wyroby charakteryzuje  najwyższa jakość, funkcjonalność  i niepowtarzalna, wysmakowana stylistyka.


Dbając o najwyższy poziom wzornictwa swoich produktów, firma współpracuje  z uznanymi polskimi artystami, czego owocem są piękne  fasony zastawy stołowej. Fabryka posiada też w swojej ofercie linie o tradycyjnych, historyzujących formach, czego najlepszym przykładem jest klasyk wałbrzyskiego producenta: zaprojektowany w 1934 r. fason Fryderyka, który do dnia dzisiejszego stanowi jeden z najbardziej reprezentacyjnych produktów wałbrzyskiej marki. Obecnie pod marką Kristoff firma w dalszym ciągu czerpie z talentu najlepszych projektantów wzornictwa przemysłowego, rozwijając nowe, designerskie serie dekoracji, doskonale odpowiadające nowoczesnym trendom. Dowodem na wyróżniający design wałbrzyskich produktów są liczne przyznawane im nagrody i wyróżnienia, jak chociażby Must Have na Łódź Festival Design czy Tytuł Gazele Biznesu przyznany dolnośląskiej fabryce.
Porcelana Kristoff  to jedna z czołowych polskich marek porcelany, której dolnośląska fabryka niemal od dwóch wieków nieprzerwanie wytwarza wysokogatunkową zastawę stołową, docenianą przez klientów na całym świecie.

Oferta porcelany Kristoff jest niezwykle szeroka – obejmuje klasyczne, stylowe fasony naczyń, jak wspomniana już seria Fryderyka, przez uniwersalne wzornictwo linii Alaska, Daphne, Olimpia czy Ida, po porcelanę o nowoczesnym, odważnym designie.
Świat AGD jako autoryzowany przedstawiciel firmy oferuje Państwu wałbrzyskie produkty w szerokim asortymencie serwisów obiadowych i deserowych oraz pojedynczych elementów zastawy w niezwykle atrakcyjnych cenach. Doceń niezaprzeczalne walory estetyczne i użytkowe wałbrzyskiej ceramiki wybierając zastawę od fabryki porcelany Krzysztof !


Widok:
Kontakt

TELEFON: +48 739 229 685

TEL./FAX: (61) 661 61 39

E-MAIL: sklep@swiat-agd.com.pl

Adres i nr konta

 

 

 

do góry