Świat AGD
Pokaż filtry

Młynki – do kawy, soli, pieprzu, przypraw i nie tylko

Młynki to akcesoria, bez których trudno wyobrazić sobie dobrze wyposażoną i funkcjonalną kuchnię. Świeżo zmielone przyprawy wyróżniają się zdecydowanie intensywniejszym aromatem, niż gotowe mieszanki kupowane w torebkach, dlatego takie akcesoria po prostu trzeba mieć w swojej kuchni! Młynki mają szerokie zastosowanie – nadają się m.in. do mielenia przypraw oraz kawy. W naszej ofercie znajdą Państwo młynki ręczne oraz elektryczne, dzięki którym każda doprawiona świeżymi przyprawami potrawa będzie jeszcze bardziej aromatyczna, a każda kawa -  jeszcze smaczniejsza.


Świeżo mielona kawa – niezbędny element aromatycznego naparu

Nie trzeba być baristą by wiedzieć, że świeżo zmielona kawa wyróżnia się znacznie głębszym i pełniejszym aromatem. Na rynku dostępne są różne młynki do mielenia brązowych ziaren – ręczne oraz elektryczne. Nasuwa się więc pytanie:


Jaki młynek do kawy wybrać?

ręczne młynki do kawy

– są stosunkowo mało wydajne, mielenie w nich wymaga sporo czasu i siły, dlatego sprawdzają się w użytku domowym, ale absolutnie nie w profesjonalnym. Młynki ręczne produkowane są często w atrakcyjnych wizualnie formach retro i stanowić mogą prawdziwą ozdobę klasycznej, rustykalnej kuchni. Jeśli szukają Państwo właśnie takiego przyboru, warto zwrócić uwagę na wyjątkowo elegancki młynek KINGHOFF . Zwolennikom nowoczesnego designu przypadną do gustu z pewnością urządzenia TESCOMA z linii Handy, wyróżnione nagrodą German Design Award.

elektryczne młynki do kawy

– są bardziej praktyczne i zdecydowanie szybsze. Wśród nich wyróżniamy:

◦    młynki udarowe (nożowe) – posiadające dwuramienny nóż, który przecina mielone  ziarna, a stopień rozdrobnienia mielonych ziaren zależy od czasu   – im dłużej mielimy     ziarna, tym drobniej je zmielimy. W naszej ofercie znajdą Państwo produkty takich marek, jak m.in. MPM, MAESTRO

◦    młynki żarnowe – elementem mielącym są żarna stożkowe lub płaskie, miażdżące ziarna kawy. Stopień zmielenia reguluje się zmieniając odległość między żarnami. W tym asortymencie polecamy niezwykle wydajny, oferujący aż 17 grubości mielenia młynek żarnowy MPM .
W użytkowaniu domowym w zupełności sprawdzą się młynki ręczne lub udarowe. Jeśli natomiast myślimy o profesjonalnym zastosowaniu w kawiarni lub innym lokalu gastronomicznym – tam niezbędny okaże się elektryczny młynek żarnowy.


Młynki nie tylko do kawy: młynki do soli, pieprzu oraz przypraw

Obok młynków do kawy, w ostatnim czasie niezwykle popularne stały się młynki do soli i pieprzu – dostępne w różnych wariantach materiałowych: drewniane, stalowe, szklane, plastikowe – ręczne oraz elektryczne. Niektóre modele młynków elektrycznych – co docenią amatorzy romantycznych kolacji przy świecach – wyposażone są w lampkę, dzięki której, nawet gdy doprawiamy danie w półmroku, pozwalają dojrzeć, ile przyprawy już znalazło się na talerzu.
Oferta stylistyczna młynków do przypraw jest także niezwykle szeroka – od posiadających zachowawcze wzornictwo, toczonych drewnianych przyborów, przez również drewniane młynki, ale już o nieco bardziej nowoczesnych formach, po awangardowe w formach  propozycje z linii  BATIDO ekskluzywnej marki WMF.


Młynki do orzechów i gałki muszkatułowej – specjalistyczne akcesoria do zadań specjalnych

Asortyment najpopularniejszych młynków: do kawy oraz soli i pieprzu, uzupełniają tak wyspecjalizowane przybory, jak młynek do orzechów DELICIA marki Tescoma oraz  młynek do gałki muszkatołowej marki Silit.

W naszej ofercie znajdą Państwo wysokiej jakości młynki drewniane, młynki stalowe, młynki akrylowe, a także przybory wykonane z elementami ceramiki, metalu, tworzywa sztucznego oraz żeliwa. W naszej ofercie znajdą Państwo  zarówno młynki tradycyjne, jak i nowoczesne, o różnych kształtach, kolorach i rozmiarach. Jesteśmy pewni, że w tak szerokim asortymencie znajdą Państwo przybory idealnie spełniające Państwa wszelkie oczekiwania.


Widok:
Kontakt

TELEFON: +48 739 229 685

TEL./FAX: (61) 661 61 39

E-MAIL: sklep@swiat-agd.com.pl

Adres i nr konta

 

 

 

do góry