Świat AGD
Pokaż filtry

Korki do butelek – niezbędne akcesoria winiarskie

Korki do wina przydadzą się każdemu, kto chciałby rozpocząć domową produkcję wina, lub już jest jej amatorem. Tego typu akcesoria potrzebne są zarówno do zamykania balonów winiarskich, jak też pojedynczych butelek, a ich szeroki wybór - różne rozmiary oraz materiały z jakich są wykonane, pozwolą Ci wybrać te, które optymalnie zaspokoją Twoje potrzeby.


Jakie są rodzaje korków do wina?

Korki różnią się między sobą kształtem: te, wykonane z naturalnej kory produkowane są w formie walca, stożka oraz grzybka. Ze względu na rodzaj materiału korki dzielą się na:
    •    korki naturalne – wykonane z jednego kawałka kory dębu korkowego. Jest to     rozwiązanie najwyższej jakości, ale także najdroższe. Takie korki mogą z     powodzeniem spełniać    swoje zadanie nawet przez 15 lat!
    •    korki prasowane – to z kolei najbardziej ekonomiczne rozwiązanie. Korek prasowany     wykonywany jest z resztek kory – zmielonych i sprasowanych. Zamkniętych nim     butelek nie należy zbyt długo przechowywać – dobrze nadają się do zamknięcia     napoczętej butelki wina,
    •    korki warstwowe – to odmiana korków prasowanych z umieszczoną od dołu warstwą     korka naturalnego
    •    korki gumowe – często spotykane w popularnych winach amerykańskich. Specjalne     korki gumowe – wyposażone w dziurkę – stosuje się do zatykania balonów do wina.

W asortymencie Świata AGD znajdą Państwo zarówno korki wykonane z kory: prasowane i warstwowe o różnych kształtach i średnicach, jak też korki gumowe do gąsiorów w różnych rozmiarach  - wszystkie sprawdzonej, polskiej marki Biowin.


Jak prawidłowo zakorkować butelkę z winem?

Przy butelkowaniu domowego wina należy odpowiednio przygotować sam korek. Jeśli jest on wykonany z naturalnego korka, koniecznie trzeba go namoczyć, najlepiej zanurzając w gorącej wodzie, aby odpowiednio zmiękły. Należy uważać, aby nie moczyć korka zbyt długo – może ulec wtedy uszkodzeniu. Odpowiednio namoczony przygotowany korek z łatwością – używając korkownicy – umieścisz w butelce.
Po zakorkowaniu butelkę przez dobę należy trzymać w pozycji pionowej, aby umożliwić jego odpowiednie dopasowanie się do szyjki. Po tym czasie butelka domowego wina jest gotowa do leżakowania.


Zestaw winiarski – uniwersalny komplet do eleganckiego butelkowania wina

Godną uwagi propozycją jest zestaw winiarski do korkowania butelek. W jego skład, oprócz korków, wchodzą kapturki na korek oraz etykiety samoprzylepne. Warto po zabutelkowaniu gotowe wino, przed odłożeniem do leżakowania, opatrzyć w opis obejmujący jego rodzaj oraz datę produkcji.


Korki do butelek z naturalnego korka – więcej niż tylko zamknięcie butelki

Korki z korka znajdują swoje zastosowanie również w innych dziedzinach życia – świetnie sprawdzają się jako elementy do tworzenia kreatywnych prac ręcznych, a regularne ćwiczenia z korkiem między zębami pozytywnie wpływają na dykcję i są polecane przez logopedów. Jako że ten niewielki i tani produkt ma różnorodne zastosowanie, powinien znaleźć się w wyposażeniu każdego domu.
Oferowane przez nas korki zapewnią szczelne zamknięcie butelki i balonu do wina, dzięki czemu zostanie zamknięte w prawidłowy sposób, bez udziału powietrza. Oprócz korków z korka i gumy przygotowaliśmy również kapsle hermetyczne, idealne do zamykania domowego piwa.


Widok:
Kontakt

TELEFON: +48 739 229 685

TEL./FAX: (61) 661 61 39

E-MAIL: sklep@swiat-agd.com.pl

Adres i nr konta

 

 

 

do góry