Świat AGD
Pokaż filtry

Gliniane garnki rzymskie – sprawdzony sposób na zdrowe i aromatyczne dania

Któż z nas nie lubi aromatycznych pieczeni? Najlepiej, jeśli przygotowane są w sposób gwarantujący ich soczystość i wysokie walory odżywcze. Najłatwiej przygotujesz je w wysokiej jakości ceramicznych garnkach rzymskich, których różne warianty – zarówno w formie otwartej rynienki, jak też naczynia wyposażonego w pokrywkę – znajdziesz w świecie AGD. Proponujemy Państwu polskie wyroby marki Biowin, które zaskoczą Państwa niezwykle korzystną relacją jakości do ceny.


Zalety pieczenia w garnkach rzymskich

Tzw. garnki rzymskie to znane od wielu stuleci, wypróbowane przez pokolenia kucharzy, naczynia wykonane ze specjalnej, mocno wypalonej gliny. Główną zaletą tego materiału jest fakt, iż grube ścianki ceramicznych naczyń równomiernie rozprowadzają ciepło i dobrze je kumulują, a porowata powierzchnia gwarantuje odpowiednią cyrkulację wilgoci, a w efekcie – dużą soczystość przygotowywanego posiłku.
Dana przygotowane w garnkach rzymskich są soczyste, nie przypalają się i w porównaniu z tymi przygotowywanymi w innych naczyniach – dzięki braku konieczności smarowania ścianek tłuszczem – zdecydowanie bardziej lekkostrawne.
Stosując garnek z pokrywką, unikamy przesuszania przygotowywanych potraw, które zachowują pełnię wartości odżywczych.


O czym należy pamiętać gotując w garnkach rzymskich?

Ponieważ glina, z której wykonane są te naczynia, jest materiałem o dużej porowatości, a więc łatwo chłonącym wilgoć, aby uniknąć nadmiernej absorpcji wody z przygotowywanych potraw, przed użyciem garnek rzymski należy zamoczyć w wodzie, najlepiej na ok. 30 minut.
Naczynia należy wstawiać do chłodnego piekarnika oraz unikać narażenia na gwałtowne zmiany temperatury. Do ich mycia nie należy stosować detergentów. Jeśli będziemy stosować się do tych prostych zaleceń, garnek rzymski odwdzięczy nam się soczystymi i aromatycznymi potrawami i służyć nam będzie przez wiele długich lat.
Garnki rzymskie to świetne, pomysłowe rozwiązanie, które pozwoli przyrządzić różne smakołyki.


Ich masywne ścianki zapewniają równomierne rozprowadzanie temperatury, zatrzymanie wilgoci i zapachów, a w konsekwencji – uzyskanie potraw zachwycających głębią smaku i aromatu. Są one również bardzo uniwersalne – odpowiednie do wypieku ciast, chleba, jak też do pieczenia domowych pasztetów i zapiekanek.
Ceramiczne naczynia to tradycyjne, sprawdzone przez pokolenia, bezpieczne rozwiązanie. Rzymskie garnki pozwalają przygotować smakowite potrawy, które zrobią ogromne wrażenie zarówno na Twoich na gościach, jak też domownikach – koniecznie powinieneś taki mieć na wyposażeniu swojej kuchni!


Widok:
Kontakt

TELEFON: +48 739 229 685

TEL./FAX: (61) 661 61 39

E-MAIL: sklep@swiat-agd.com.pl

Adres i nr konta

 

 

 

do góry