Świat AGD
Pokaż filtry

Dlaczego „dziadek” do orzechów?

Dziadek do orzechów to tradycyjny przyrząd, którego nie może zabraknąć w żadnym domu. Chociaż coraz częściej – zwłaszcza do wypieków - kupujemy łuskane orzechy, to nadal samodzielne łupanie orzechów, zwłaszcza w świąteczne wieczory, nadaje im niepowtarzalnego klimatu. Warto więc mieć w domu odpowiedni do tego przyrząd, dzięki któremu rozłupiesz nawet najtwardsza skorupę!

A dlaczego nazwa „dziadek”? Określenie to pochodzi od tradycyjnych przyrządów do łupania orzechów, które najczęściej miały formę figurki dziadka. Orzech umieszczano w ustach postaci i rozłupywało się za pomocą umieszczonej na plecach dźwigni.

 

Jakie są typy dziadków do orzechów?

Wbrew pozorom, ten prosty przyrząd może przyjąć bardzo różną postać. W ofercie Świata AGD znajdą Państwo:

  • dziadki do orzechów w formie dźwigni – pomiędzy ramionami stalowej dźwigni, w specjalnym zagłębieniu umieszcza się orzecha, a zaciskając ramiona przyrządu – rozłupuje skorupkę. Dostępne są dziadki z jednym zagłębieniem lub z dwoma: z większym na orzechy na włoskie i mniejszym na laskowe. Chociaż bardzo popularne i poręczne, tego typu dziadki do orzechów  wymagają użycia znacznej siły, a zdarza się, że dość trudno dopasować orzecha do zagłębienia w przyrządzie.

  • dziadki do orzechów ze śrubą – często o fantazyjnym kształcie, np. grzybka, zbudowane z dwóch części: okrągłego „pojemnika” na orzechy i płasko zakończonej śruby, którą dokręcając rozgniatamy orzecha o ściankę zagłębienia. Rozwiązanie skuteczne, lecz bardziej czasochłonne


Czy warto kupić dziadka do orzechów?

Oczywiście, samodzielne łuskanie większej ilości orzechów to zajęcie dość czaso – i pracochłonne. Jednak orzechy kupowane w skorupkach dłużej zachowują swój aromat i świeżość. Dziadek do orzechów to nie tylko świąteczny klimat, to tez absolutnie niezbędne akcesorium dla osób posiadających w przydomowym ogrodzie orzecha włoskiego bądź leszczynę. 

Niezależnie czy w formie drewnianej rzeźby, czy stalowej dźwigni, a może designerskiego przedmiotu sztuki użytkowej – dziadek do orzechów powinien znaleźć się w każdym domu. W asortymencie oferowanym przez Świat AGD znajda Państwo zarówno stalowe, jak i drewniane akcesoria, zaprojektowane tak, by jak najefektywniej służyć Państwu pomocą!


Widok:
Kontakt

TELEFON: +48 739 229 685

TEL./FAX: (61) 661 61 39

E-MAIL: sklep@swiat-agd.com.pl

Adres i nr konta

 

 

 

do góry