Świat AGD
Pokaż filtry
Cena: Nazwa:
Widok:

Niemal w każdym domu przyda się przynajmniej jeden zestaw kieliszków do wina, którymi będzie można wznieść toast podczas różnych okazjach – w Sylwestra, imieniny, urodziny, rocznice czy po prostu z tytułu spotkania rodzinnego czy koleżeńskiego. Warto jednak wiedzieć, że wino, w zależności od koloru trunku, podajemy w dedykowanych kieliszkach. O tym, który kieliszek zastosować, powie nam jego wielkość, kształt czy nawet wygląd.

Jakie kieliszki do wina czerwonego, a jakie do białego?

Wino doskonale wpływa na nasze kubki smakowe, przez co potrawy często okazują się o wiele bardziej wyraziste w smaku. Wino wspomaga także trawienie. Ten boski napój posiada wspaniały aromat oraz znakomite walory smakowe, które należy w odpowiedni sposób wydobyć. Różnicę zauważą nie tylko koneserzy – naczynie, w którym podamy wino białe, różowe, czerwone czy szampan lub wino musujące, wydobędzie z trunku wszystko, co najlepsze. Somelierzy uważają, że kształt kieliszka znacząco wpływa na to, jak smakuje wino – podkreśla głębię smaku, uwypukla aromat i walory zapachowe. Kieliszki do białego wina charakteryzują się wąską, smukłą czaszą. Nieco większe i głębsze są kieliszki do wina czerwonego Trunek ten dla wydobycia pełni smaku potrzebuje lepszego kontaktu z powietrzem. Czasza kieliszków do czerwonego wina jest pękata i zwęża się ku górze, przez co przypomina nieco lekko otwarty kwiat tulipana. Wina deserowe musujące – np. prosecco – powinno się podawać w wysokich kieliszkach o prostych ściankach, z kolei słodkie wina deserowe - w smukłych, ale zwężających się ku górze. Szampan może być także serwowany w kieliszkach z szeroką i płaska czaszą.  

Jakościowy kieliszek do wina

Warto pamiętać, aby kieliszki do wina były wykonane z przezroczystego szkła, które będzie wyprofilowane idealnie, czyli zgodnie z przeznaczeniem. Otrzymamy wówczas nie tylko estetyczny i elegancki produkt, lecz także taki, który wydobędzie z każdego trunku to, co najlepsze.

Kieliszki do wina białego czy czerwonego?

W domowej zastawie warto mieć przynajmniej dwa rodzaje kieliszków do wina, czyli szkło do serwowania tego trunku w wersji białej i czerwonej. W naszej ofercie dostępne są kieliszki, które można nabyć w komplecie oraz na sztuki. Dzięki tej drugiej opcji nie trzeba wypełniać szafki kuchennej czy regału sześcioczęściowymi zestawami. Wystarczy wybrać po 3-4 sztuki z każdego rodzaju i cieszyć się smakiem wina pitego z dedykowanego kileiszka. 

Wino jest częstym dodatkiem do obiadów i kolacji. Pojawia się na wielu uroczystościach i luźnych spotkaniach. Ważne jest posiadanie odpowiednich kieliszków do każdego rodzaju wina. Przedstawiamy Ci bogatą ofertę kieliszków do wina, zarówno tych do wina czerwonego jak i do wina białego. Możesz wybrać kilka w zestawie lub wybrać klika na sztuki. Bez trudu odnajdziesz najbardziej Ci odpowiadające kieliszki. Dzięki nim każda szczególna okazja będzie jeszcze piękniejsza. Wreszcie poczujesz prawdziwy smak swojego ulubionego wina. Zadbaj, by w Twoim domu znajdowały się kieliszki do różnych typów wina.


Widok:
Kontakt

TELEFON: +48 739 229 685

TEL./FAX: (61) 661 61 39

E-MAIL: sklep@swiat-agd.com.pl

Adres i nr konta

 

 

 

do góry