Świat AGD
Pokaż filtry

Domowe wino – w czym je wyrabiać i przechowywać?

Butle i balony na wino to naczynia zaprojektowane do wyrobu oraz przechowywania domowych trunków. Można w nich również samodzielnie przygotowywać nalewki, miód pitny czy też piwo. Aby zacząć wyrabiać domowe trunki, należy zaopatrzyć się w specjalistyczne naczynia i akcesoria, które ułatwią naszą pracę i sprawią, że będzie ona efektywna. Dzięki specjalnemu kształtowi butle na wino, często zwane gąsiorami,  świetnie sprawdzą się podczas domowej produkcji wina, a po zakończonym procesie fermentacji umożliwią jego wygodne przechowywanie.


Czym wyróżniają się butle na wino?

Balony i butle na wino to charakterystyczne naczynia, które wyróżnia pękaty kształt i i wąska, krótka szyjka. Stworzone z wytrzymałego szkła gąsiory mają zróżnicowaną pojemność – najpopularniejsze naczynia mieszczą 5 - 10 litrów trunku, zdarzają się też takie nawet na 60! Rozpoczynając swoją przygodę z winiarstwem warto zacząć od mniejszych galonów, znacznie poręczniejszych, umożliwiających wygodne zlewanie trunku znad fermentujących owoców.
Wiele gąsiorów osadzona jest w koszu, najczęściej plastikowym, który nie tylko wzmacnia balon, lecz również stanowi jego subtelną dekorację, nawiązującą do tradycyjnych, wiklinowych elementów w których niegdyś osadzano butle na wino.


Jak dbać o balon na wino?

Pusty balon powinien być czyszczony przy użyciu odpowiedniej szczotki – należy jednak pamiętać, by nie zalewać naczynia wrzącą wodą, gdyż może to spowodować jego pęknięcie. Gąsior do wina może być wykorzystywany wielokrotnie i służyć przez długie lata. Po procesie fermentacji przygotowane wino można przechowywać w balonie lub przelać je z pięciolitrowego naczynia do mniejszych butelek.


Naczynia do przechowywania i serwowania wina: butelki oraz karafki

Po skończeniu procesu fermentacji i wyklarowaniu, nasze wino najlepiej przelać do mniejszych butelek, które umożliwią ich wygodne przechowywanie oraz serwowanie. Ozdobne butelki do wina to również sposób na efektowną oprawę domowego trunku, który chcesz podarować bliskiej osobie.
Do tych celów doskonale nadadzą się niewielkie butelki oraz karafki do wina, dostępne w naszym sklepie w różnych pojemnościach -  od 0,5 do 2 l. Szczególnie efektownie prezentują się butelki Biowin Fiasco w ozdobnym oplocie.
Takie eleganckie naczynia wystarczy szczelnie zamknąć przy pomocy korkownicy odpowiednim korkiem i gotowe! Dzięki wykorzystaniu fabrycznie nowego naczynia masz pewność, że będzie je wypełniał jedynie aromat świeżo wyrobionego trunku. Praktyczna i uniwersalna butelka może posłużyć również do przechowywania soków, nalewek, oliwy, octu oraz innych płynów.
Jeśli planujesz spotkanie przy kieliszku wina, koniecznie wypróbuj również nasze szklane karafki z wytłoczonym ozdobnym motywem!


Widok:
Kontakt

TELEFON: +48 739 229 685

TEL./FAX: (61) 661 61 39

E-MAIL: sklep@swiat-agd.com.pl

Adres i nr konta

 

 

 

do góry