Świat AGD
Pokaż filtry
Cena: Nazwa:
Widok:

Beczki do kiszenia ogórków i kapusty – naczynia idealne do kiszonek 

Brązowa kamionka, z której produkuje się beczki do kiszenia, wielu z nas kojarzy się z tradycją. Utrwalona przez lata forma przywołuje wspomnienia z dzieciństwa i wakacji na wsi – nie bez powodu tego typu naczynia od wielu pokoleń cieszą się niesłabnącą popularnością. Kamionkowa beczka z przykrywką to pojemne naczynie, które zapewnia odpowiednie warunki dla przygotowania kiszonek. Naturalne tworzywo, z którego produkuje się beczki, zabezpieczone warstwą szkliwa, nie wpływa negatywnie na smak ani aromat przygotowywanych w nich potraw. 

 

Dlaczego warto przygotowywać i jeść domowe kiszonki?

Kiszonki to cenne źródło witamin i innych składników odżywczych, które mają pozytywny wpływ na nasz organizm. Mają duże właściwości zdrowotne, a nawet lecznicze. Znana jest ich funkcja odkażająca oraz duża zawartość witaminy C. Ponadto wspomagają metabolizm. 

Żadna sklepowa kiszonka nie może się równać z tą przygotowaną w warunkach domowych, z ulubionymi dodatkami i w specjalnie do tego przeznaczonej beczce. Dużym atutem jest naturalnie przebiegający proces fermentacji, który w warunkach domowych nie jest niczym przyspieszany, ani też udoskonalany. Beczki do kiszenia ogórków i kapusty to akcesoria, które przydadzą się w każdym gospodarstwie domowym – pozwolą nam przygotować nie tylko pyszne, ale też bardzo zdrowe kiszonki. 

Przetwory te można dalej  wykorzystać do przygotowania wielu potraw. Ogórki nadają się do sałatek czy zupy. Można je także wykorzystać do przygotowania kolorowych kanapek. Kiszona kapusta jest doskonałą  bazą dla bigosu, zupy oraz wielu innych tradycyjnych potraw. Dzięki bogactwu witamin, kiszonki są szczególnie polecane dzieciom, które wymagają ich do odpowiedniego i zrównoważonego rozwoju, zarówno psychicznego, jak i fizycznego.

Garnki do smalcu – idealne na domowe wyroby

Obok kiszonek, ceramiczne, szkliwione naczynia idealnie nadają się do przechowywania i serwowania smalcu. Może nie jest on aż tak zdrowy, jak kiszonki, ale któż z nasz od czasu do czasu nie oprze się pajdzie świeżego chleba ze smalcem, zwłaszcza kiedy podawana jest ona z domowej roboty kiszonymi ogórkami? Szkliwione ceramiczne naczynia szczególnie dobrze nadają się do przechowywania smalcu - szkliwo zabezpiecza pory ceramiki przed wnikaniem tłuszczu i dzięki swojej gładkiej powierzchni znacznie ułatwia zmycie tłustych resztek z powierzchni garnuszka. 

W naszej ofercie znajda Państwo zarówno obszerne garnki na smalec o pojemności nawet 2,5 l, idealne do wytopu większej jego ilości, jak też niewielkie stylizowane garnuszki z tłoczonym napisem – idealne do postawienia domowego smalcu na stół.  

 

Kamionkowe naczynia do serwowania – ozdoba każdego tradycyjnego stołu

Obok pojemnych garnków na kiszonki i smalec, oferujemy Państwu szereg stylowych naczyń z kamionki, przeznaczonych do serwowania potraw: zdobione garnki z łyżką – idealne do podawania np. tradycyjnego żuru, ceramiczne bliźniaki, w których efektownie podasz domowy smalec, kiszonki oraz wszelkie surówki i dodatki, a także kamionkowe maselnice.

W każdym rustykalnym wnętrzu pięknie prezentować się będą ręcznie malowane beczki i naczynia ceramiczne – idealne zarówno do serwowania potraw, jak też do ozdoby.

 

Garnki z kamionki – także do piekarnika i zmywarki

Kamionkowe garnki to bardzo wygodne, wszechstronne naczynia. Ponieważ wykonane są z wypalanej ceramiki chronionej szkliwem, wybrane modele można używać w piekarniku – np. do przygotowania jednodaniowych zapiekanych potraw, można je też wygodnie myć w zmywarkach.

W naszej ofercie znajdą Państwo solidne wyroby czołowych polskich producentów, takich jak Ceramika  Bolesławca oraz Krystynka.

 

Beczki do kiszenia  - jeśli mały garnek nie wystarczy

Naszą ofertę przyborów do kiszenia uzupełniają plastikowe beczki marki Prymus. Choć nie posiadają naturalnych cech tradycyjnej ceramiki, wyróżnia je wielkość, niespotykana przy wyrobach z kamionki – tak duże naczynia byłyby niezwykle ciężkie i nieporęczne! Jeśli więc planujesz przygotowanie dużej ilości kiszonek – mamy dla Ciebie odpowiednie naczynia: oferowane przez nas beczki do kiszenia mają pojemność nawet 80 l. 

Specjalne beczki do ogórków i kapusty oraz garnki do smalcu są niezastąpione dla zwolenników robienia domowych zapasów. Mają optymalne właściwości, pozwalające na prawidłowe przyrządzenie tradycyjnych smakołyków. Z pełnym przekonaniem polecamy Państwu tradycyjne wyroby z kamionki – to porządne, solidne produkty, odporne na działanie kwaśnego środowiska, dzięki którym kiszona żywność może być przechowywana w optymalnych warunkach.


Widok:
Kontakt

TELEFON: +48 739 229 685

TEL./FAX: (61) 661 61 39

E-MAIL: sklep@swiat-agd.com.pl

Adres i nr konta

 

 

 

do góry