Świat AGD
Pokaż filtry
Cena: Nazwa:
Widok:

Cappuccino to wyborny napój kawowy pochodzący z Włoch. Jego geneza wskazuje na zakon ojców kapucynów, którym zawdzięcza swoją nazwę. Podobno zakonnicy lubowali się w cappuccino i opracowali jego wyjątkowy smak na podstawie określonej receptury. Bazą cappuccino jest espresso. Reszta to kwestia dobrze spienionego mleka, które ozdabia się potartą czekoladą. Do tego napoju są przeznaczone specjalne filiżanki do cappuccino. Są to najczęściej szklanki wykonane z przeźroczystego szkła, które jest na tyle grube, że nie powoduje zbytniego nagrzania i można swobodnie dotykać je rękoma bez obawy zagrożenia. Często posiadają ucho jako formę uchwytu. Przeźroczyste szkoło pozwala na widok dokładnie zarysowanych warstw kawy i mleka, które budzą pozytywne wrzenie estetyczne. Cappuccino ma bardzo subtelny smak, który zawdzięcza spienionemu mleku zmieszanemu z espresso. Mleczna pianka zdaje się być delikatna niczym aksamit i powoduje przyjemne wrażenia smakowe. Potarta czekolada tylko potęguje ten odbiór przez kubki smakowe.

 

Filiżanki do cappuccino wykonane są też, poza przeźroczystym szkłem, z porcelany. Porcelana od wielu lat z powodzeniem znajduje swoje uznane miejsce wśród zastawy stołowej. Jest to materiał, który nigdy nie traci nic ze swojej klasy i elegancji, mimo iż zmieniają się czasy i moda. Wierni tradycji ne zawiodą się na porcelanie, która swoim designem potrafi odnaleźć się w każdej stylizacji. Chyba nikt nie ośmieli się powiedzieć, ze mija na nią moda. Bez względu na to jaki jest wystrój wnętrz czy stylizacja stołu, porcelana odnajdzie się w każdych trendach. Dlatego w kawiarniach możemy się spotkać z zaserwowaniem w niej kaw różnego rodzaju. Ponieważ kawę można podawać na wiele sposobów, istnieje też wiele filiżanek dostosowanych do poszczególnych napojów kawowych. Wśród nich możemy spotkać nie tylko filiżanki do cappuccino, ale też i małe filiżanki na espresso, które stanowią niewielki łyk energii. Ponadto można też podać napój kawowy latte macchiato, który także powstał z espresso i mleka. Espresso jest w zasadzie bazą do większości napojów kawowych. Niektóre z uwagi na składniki, którymi są wzbogacone mogą stanowić doskonałe desery. Duże filiżanki lub szklanki z grubego szkła są doskonałym produktem do wyeksponowania całej znakomitości deseru. Jemy także i oczami, więc taki widok pobudza kubki smakowe. Gdy pozna się przeznaczenie filiżanek można tworzyć wspaniałe napoje kawowe lub desery, które idealnie nadają się do podjęcia gości. Cappuccino można podać z gałką lodów, które polepszają smak napoju i stanowią idealne dopełnienie aromatu i smaku kawy. Takie zestawienie nie wymaga już innych dodatków, gdyż powoli rozpuszczające się lody we filiżance kawy powodują, że gorący napój zyskuje na orzeźwieniu, które szczególnie latem jest niezwykle wartościowe. Ponadto lody śmietankowe zmieniają lekko smak kawy i spienionego mleka dodając delikatności. Lód rozpuszcza się w ustach pozostawiając śmietankowy posmak na podniebieniu. Jest to doskonały sposób na zaspokojenie pragnienia a także sprawienie przyjemności kubkom smakowym.

 

Filiżanki pozwalają na eleganckie podanie kawy lub herbaty, dlatego na pewno warto mieć taki szykowny komplet w swojej jadalni. Mogą być używane na co dzień, jak i na szczególnie uroczyste okazje, gdyż są przepięknie wykończone, zdobione, lub gładkie, w zależności, czy wolisz tradycyjne, czy też minimalistyczne wzornictwo. Polecamy m.in. doskonałej jakości filiżanki ze spodkiem, porcelanowe – bardzo gustowne. Można wybrać filiżanki na sztuki lub w kompletach – zależnie od potrzeb. Dzięki temu można też będzie w razie czego uzupełnić komplet, dlatego to bardzo praktyczne rozwiązanie.


Widok:
Kontakt

TELEFON: +48 739 229 685

TEL./FAX: (61) 661 61 39

E-MAIL: sklep@swiat-agd.com.pl

Adres i nr konta

 

 

 

do góry