Świat AGD
Pokaż filtry
Cena: Nazwa:
Widok:

Słoiki – wszechstronne naczynia do przechowywania żywności 

Niezależnie, czy jesteś amatorem domowych przetworów, czy tylko okazjonalnie chcesz przechować nadmiar zupy bądź innej potrawy, słoik ze szczelna nakrętką jest uniwersalnym i niezbędnym naczyniem do przechowywania żywności. Szkło jest niezwykle higienicznym surowcem, a dostępność rozmaitych kształtów i pojemności słoików sprawi, że z łatwością dobierzesz te, najlepiej odpowiadające Twoim potrzebom.

 

Słoiki na domowe przetwory – od kompotu po kiszone ogórki

Jeżeli lato kojarzy Ci się z aromatem przygotowywanych zapraw i nie wyobrażasz sobie zimy bez domowych kompotów, dżemów, bądź też własnoręcznie przygotowanych kiszonek i zamkniętych w szkle słodkich od słońca pomidorów, odpowiednie słoiki są absolutnie niezbędnym naczyniem, w które musisz się zaopatrzyć.

Oczywiście, wydawać by się mogło, że z łatwością możesz zdobyć je „z odzysku”. Lecz czy nie ładniej wygląda Twoja szafka wypełniona identycznymi pojemnikami? Nie wspominając o łatwości przechowywania równych słoików. Dlatego przygotowaliśmy dla Państwa szeroki wybór naczyń – od tych najzwyklejszych po ozdobne, z tłoczonym wzorem – idealne, jeżeli przygotowane przetwory będą stały jako ozdoba w wyeksponowanym miejscu. Warto dodać, iż raz zakupione słoiki będą Ci służyły wielokrotnie – to ekologiczne rozwiązanie wielorazowego użytku.

Z kolei do przechowywania przez dłuższy czas ukiszonych w kamionkowych beczkach ogórków idealnie nadadzą się obszerne – mieszczące aż do 5 l – słoiki z wygodnymi zakrętkami wyposażonymi w praktyczne uchwyty, jak te od polskiego producenta Biowin.

 

Domowe weki – urok tradycyjnych zapraw zamkniętych w słoikach z klipsem

Słowo „weki” pochodzi od nazwiska Johanna Carla Wecka, który na początku XX w. rozpropagował produkcję szklanej galanterii i charakterystycznych słoików z gumową uszczelką. Wekowanie – czyli pasteryzacja potraw przygotowywanych w szklanych słoikach z gumowym uszczelnieniem – było najpopularniejszym sposobem przechowywania żywności do połowy XX wieku, zwłaszcza w Niemczech.

Dzisiaj tradycyjne weki – po rozpowszechnieniu się słoików z nakrętką typu „twist – off” - kojarzą się z ekologiczną żywnością i produktami regionalnymi. Weki są też bez wątpienia bardziej atrakcyjne wizualnie od zwykłych słoików. Stanowią więc doskonały wybór, jeśli chcesz sprezentować własnoręcznie przygotowane przetwory – w tradycyjnych wekach będą wyglądały zdecydowanie bardziej apetycznie!

Jeśli natomiast obok kompotów i innych potraw pragniesz zachować na zimę niepowtarzalny smak i aromat domowych soków i nalewek, sprawdź też koniecznie bogaty asortyment oferowanych przez nas butelek.

 

Ozdobne naczynia nie tylko na przetwory – słoiki szklane i plastikowe do przypraw, herbat, makaronu...

Odpowiednio dobrany słoik, wyposażony w ozdobne zamknięcie i dekoracyjne napisy, może stać się również prawdziwą ozdobą naszej kuchni. Dlatego przygotowaliśmy dla Państwa dekoracyjne, stylizowane naczynia, specjalnie dedykowane do przechowywania makaronu, cukru, kawy i herbaty, a nawet cukierków! Elegancko wyeksponowane  produkty będą się świetnie prezentowały na kuchennej półce. 

Ciekawą propozycją są tez ozdobne słoiki z kranikami – idealne do podawania napojów np. podczas imprez w ogrodzie. Nadadzą one serwowanym napojom niepowtarzalnego charakteru domowej lemoniady - Twoi goście będą zachwyceni!


Widok:
Kontakt

TELEFON: +48 739 229 685

TEL./FAX: (61) 661 61 39

E-MAIL: sklep@swiat-agd.com.pl

Adres i nr konta

 

 

 

do góry