Świat AGD
Pokaż filtry
Cena: Nazwa:
Widok:
Lustro okrągłe 40 cm wiszące
69,94 zł   66,09
Lustro okrągłe 30 cm wiszące
46,77 zł   44,19
Lustro okrągłe 50 cm wiszące
118,67 zł   112,15
Lustro okrągłe 29 cm wiszące
28,97 zł   27,38
Lustro okrągłe 29 cm wiszące
26,24 zł   24,80

Lusterko najważniejszym spośród kobiecych akcesoriów

Powszechnie wiadomo, że damska torebka może pomieścić w sobie dosłownie wszystko; katalog dziwnych i niekoniecznie potrzebnych rzeczy jest bardzo szeroki i zależy od preferencji jej właścicielki, jednak jest jeden przedmiot, który pojawia się tam zawsze - małe lusterko. Oto zbiór wszystkich potrzebnych i ciekawych informacji na temat luster i lusterek!

 

Kilka słów o historii

Mało kto zdaje sobie sprawę, że lustro należy do najstarszych wynalazków ludzkości; znaleziska archeologiczne wskazują, że używaliśmy ich już w epoce paleolitu. Nie powinno to nikogo dziwić; znajomość własnego wyglądu to nie tylko kwestia związana z próżnością lub poszukiwaniem potencjalnego partnera, ale także budowania własnej tożsamości. W kolejnych epokach, przepełnionych kultem ciała i piękna udoskonalono stopy (głównie ołowiu, srebra i brązu), z których wykonuje się lustra. Później metody produkcji zwierciadeł zmieniały się jeszcze kilka razy, lecz wygląd produktu końcowego jest raczej taki sam. Ciekawostką za to jest fakt, iż niegdyś posiadanie w domu lustra świadczyło o majętności oraz wysokim statusie społecznym - teraz są niedrogie, powszechnie dostępne (do kupienia nawet w kioskach) i bardzo popularne.

 

Rodzaje lusterek

Na przestrzeni lat producenci luster zadbali o to, abyśmy mieli bardzo duży wybór spośród ich produktów. Obecnie możemy kupić:

lusterko kieszonkowe - idealne do torebki, zamknięte w puzderku (często ozdobnym), aby się nie potłukło,

lusterko z podpórką - zazwyczaj oprawione w plastik, można je postawić w dowolnym miejscu, co ułatwia czesanie włosów i wykonanie makijażu,

lustro na nóżce - lepsza wersja poprzedniego modelu, najczęściej jest dwustronne (powiększające), co pozwala na precyzyjne pomalowanie twarz,

lustro w ramie - metalowej lub drewnianej, do powieszenia na ścianie. Można wybrać małe lub wielkie, w którym widać całą sylwetkę - jest idealne do powieszenia na korytarzu,

lustro łazienkowe - zazwyczaj jest wbudowane w szafkę łazienkową jako jedne z jej drzwiczek. To tak powszechny trend, że większość z nas nie wyobraża sobie łazienki bez takiego zwierciadła,

lustro na toaletce - zabudowane ozdobną ramą, przytwierdzone do małej komody, która ma na celu dać nam wygodę podczas dbania o swoją urodę.

 

Własna toaletka

Wspomniana już toaletka to nieco zapomniany i dość drogi mebel - w małych mieszkaniach nie mamy na to miejsca, bo chcemy i potrzebujemy wyposażenia wielofunkcyjnego. Jednak za pomocą kilku prostych trików możemy sobie stworzyć jej namiastkę. Będziemy potrzebować lusterka na nóżce (prostego lub ozdobnego) oraz wygospodarowania przestrzeni służącej jedynie makijażowi. To może być komoda, biurko, a nawet kawałek parapetu. Przydatne będą też organizery na kosmetyki (w tej roli sprawdzają się te, sprzedawane jako pojemniki na sztućce do kuchennej szuflady), abyśmy od razu widziały, jakie produkty mamy do dyspozycji. Warto do tego dodać dekoracyjny akcent w postaci ładnego pojemnika na waciki lub pędzle, a także małą lampkę, lub modne obecnie cotton balls.

 

Lusterka to są te akcesoria, których w żadnej łazience nie może zabraknąć. Postaraliśmy się więc tak przygotować naszą ofertę w tym zakresie, by znalazły się tutaj propozycje pasujące od łazienek urządzonych w różnych stylistykach. Tak więc proponujemy bardzo tradycyjne, jak i nowoczesne lustra, plastikowe, metalowe, stojące, wiszące – do wyboru, do koloru. Poza tym mamy w ofercie lustra kwadratowe, okrągłe, o różnych wielkościach. Będą one nie tylko praktycznym, funkcjonalnym i niezbędnym dodatkiem, ale również – ozdobą pomieszczenia, dlatego tym bardzie warto zapoznać się ze szczegółami tej oferty.


Widok:
Kontakt

TELEFON: +48 739 229 685

TEL./FAX: (61) 661 61 39

E-MAIL: sklep@swiat-agd.com.pl

Adres i nr konta

 

 

 

do góry