Świat AGD

Worki na śmieci podstawowym artykułem w każdym domu

Każde gospodarstwo domowe generuje spore ilości śmieci. Nie ma w tym dziwnego; niemal wszystkie produkty, jakie kupujemy, są pakowane we wszelkiego rodzaju folie oraz plastikowe opakowania. Oznacza to, że każdego dnia zapełniamy swoje kosze rozmaitymi odpadkami, a ich segregacja i wyrzucanie to najczęściej przykry obowiązek. Jednak wcale tak nie musi być! Poczytaj, jak odmienić ten aspekt życia!

 

Dobra organizacja to podstawa!

Zazwyczaj wynoszenie śmieci nie kojarzy nam się z niczym przyjemnym; w końcu to resztki, papierki i odpadki, które często wydzielają nieprzyjemny zapach i mają nieładną konsystencję. Jednak istnieją sposoby, które mogą nam pomóc w zminimalizowaniu negatywnych odczuć związanych z całym procesem pozbywania się śmieci. Przysłowiowym kluczem do sukcesu jest odpowiednia organizacja; warto ją zacząć od wyboru odpowiednich kubłów na śmieci. Najlepiej byłoby je segregować z podziałem na plastik, szkło, odpady organiczne i makulaturę, jednak nie każdy (a szczególnie mieszkańcy małych mieszkań w blokach) ma miejsce na tyle pojemników. Dlatego do wersji okrojonej, czyli najbardziej popularnej należy podział na szkło, makulaturę i odpady mieszane.

 

Cóż, lepsze to niż nic. Pamiętajmy, aby wybrać pojemniki o odpowiedniej pojemności, która odpowiada potrzebom naszej rodziny. Przykładowo, osoby żyjące w pojedynkę lub nawet we dwójkę nie są w stanie wygenerować takiej ilości śmieci, jak rodzina z małymi dziećmi lub studenci współdzielący mieszkanie. Jedni mogą sobie pozwolić na pojemnik o objętości 5 litrów, drugim ledwo starczy 10. Dopiero po starannym wyborze pojemników możemy przejść do dopasowania do nich worków na śmieci.

 

Worek niejedno ma imię

Mogłoby się wydawać, że kupno worków na śmieci jest czynnością banalną i nie wymaga od nas większego zastanowienia. Jednakże myśląc w taki sposób, nigdy nie przestaniemy się męczyć z tą czynnością. Najważniejszy jest wybór odpowiedniego rozmiaru worków. Na rynku dostępne są produkty o pojemnościach 3 l, 5 l, 7 l, 10 l, 15 l, 20 l, 30 l, 33 l. Większe, oscyluje w okolicach 50- 200 litrów najlepiej służą podczas remontów; żadna rodzina nie ma w domu tak wielkich śmietników, a kwestie zapachowe (szczególnie latem) nie pozwolą nikomu na tak długie oczekiwanie na zapełnienie kosza!

Kolejną istotną kwestią jest dokładne czytanie etykiet - tylko tak można wybrać produkt, który będzie w pełni odpowiadał naszym potrzebom. A wybierać naprawdę jest w czym! Możemy zdecydować się na worki zwykłe, ale także na dodatkowo umacniane, superwytrzymałe, zapachowe, ze specjalnymi uchwytami (tasiemkami) pomagającymi w wygodnym wyjęciu z kosza, a także różnokolorowe - pod kolor kuchni lub łazienki.

 

Worki na śmieci możemy kupić w każdym markecie, w większości drogerii, a także online - każdy może wybrać dogodny dla siebie sposób. Jak widać, taka różnorodność dostępnych produktów i możliwość ich dobrego dopasowania pod swoje indywidualne potrzeby sprawia, że wynoszenie śmieci (oraz wszystko, co z tą czynnością związane) może stracić swój negatywny wydźwięk. Oczywiście to nigdy nie będzie przyjemność, ale przynajmniej nie będzie nam się już nigdy kojarzyć z przykrością.

 

Worki na śmieci to produkty, które muszą być w każdym domu – dlatego zadbaliśmy o to, by oferta w tej kategorii była szeroka i różnorodna. Możesz więc wybrać worki większe i mniejsze, z grubszego lub cieńszego materiału, w dużych lub mniejszych rolkach. Dzięki temu każdy może znaleźć akcesoria przydatne, funkcjonalne, idealnie sprawdzające się w jego domu. Worki umożliwiają wyjątkowo higieniczne, schludne przechowywanie odpadków i sprawiają, że pozbycie się ich nie jest żadnym problemem. Taki worek można szybko i łatwo zawiązać, wyrzucić – i po kłopocie, kosz pozostaje czysty.


Widok:
Kontakt

TELEFON: +48 739 229 685

TEL./FAX: (61) 661 61 39

E-MAIL: sklep@swiat-agd.com.pl

Adres i nr konta

 

 

 

do góry